فروشگاه آی تی سالار
888-00-149021

با ما در تماس باشید

گارانتی آی تی سالار

شرایط و بررسی صحت گارانتی محصول

  • مجموعه ای تی سالار با افتخار محصولات خود را با گارانتی ۱۸ و ۲۴ ماهه ارائه و ضمانت میکند، شما میتوانید شرایط گارانتی محصولات و مدت اعتبار گارانتی محصول را مشاهده نمایید
گارانتی آی تی سالار
چگونه گارانتی خود را بررسی کنیم؟
۰۱
از فروشگاه آی تی سالار خرید کنید

سعی کنید حداقل مقدور از فروشگاه اینترنتی آی تی سالار یا فروشندگان و نمایندگی های معتبر آی تی سالار خریداری کنید تا محصول شما همراه با گارانتی معتبر آی تی سالار ارائه شود

۰۲
کارت گارانتی محصول را دریافت کنید

هنگام خرید محصول از آی تی سالار، همراه محصول به شما برگه ای مبنی بر گارانتی محصول ارائه  میشود، برای  گارانتی تعویض و تعمیر محصول حتما برگه را نگهداری نمایید

۰۳
کد را وارد نمایید

جهت بررسی مدت اعتبار محصول و همچنین جهت بررسی صحت اعتبار گارانتی کد گارانتی ارائه شده در برگه موقع خرید را در فرم روبرو وارد نمائید و سپس اطلاعات خود را تکمیل کنید

چرا گارانتی ۱۸ ماهه آی تی سالار

اگه خراب شد فدای سرت!

گارانتی آی تی سالار
گارانتی تعویض و تعمیر آنی محصول

در طول دوره گارانتی شما درصورتی که محصول خریداری شده دچار خرابی یا اسیب دیدگی شود با توجه به شرایط گارانتی محصول شما به رایگان تعمیر یا تعویض خواهد شد

گارانتی آی تی سالار
بازگردانی اطلاعات هارد دیسک

در طول دوره گارانتی آی تی سالار در صورتی که هارد دیسک شما یا حافظه دیجیتال خریداری شده توسط شما دچار اسیب یا خرابی شود با توجه به شرایط گارانتی اطلاعات از دست رفته هارد دیسک شمارا رایگان بازیابی میکند.

گارانتی آی تی سالار
تعویض و پشتیبانی در محل

درصورت خرابی هارد در تهران پشتیبانی سیار آی تی سالار هارد آسیب دیده شما را رایگان و در کوتاه ترین زمان تعمیر میکند

پشتیبانی دائمی

همکاران ما در آی تی سالار در تمامی ساعات اداری اماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما جهت پشتیبانی و پیگیری گارانتی هستند.

پاسخگویی تلفنی
۰۲۱-۸۸۸۰۰۱۴۹

تماس در ساعات اداری برای پیگیری گارانتی

گارانتی آی تی سالار شامل چه مواردی نمیشود؟

جهت اطلاع از شرایط گارانتی لطفا موارد زیل را بدقت بررسی و مطالعه نمایید.

رعایت نکردن مسائل ایمنی و هویتی مانند موارد زیر، محصول شما را از گارانتی خارج می‌کند:
1- در اختیار نداشتن کارت گارانتی
2- باز شدن پلمپ سخت افزاری
3- وجود هر گونه آثار تعمیر
5- تغییر شکل و تاب خوردگی
6- سولفاته شدن
7- نفوذ مایعات و مواد شیمیایی
8- صدای ناهنجار حاصل از ضرب دیدگی
9- سوختن مدار PCB حاصل از نوسان برق

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد:

1- اشکال و یا ایراد فنی به جز ضرب خوردگی و سوختگی باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، به آی تی سالار اطلاع داده شود.

2- استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در پلاستیک پلمپ خود به آی تی سالار بازگردانده شود.

3- برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی برچسب کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

4- این سرویس عارضه های فنی و ظاهری (ضرب دیدگی، خط و خش روی بدنه کالا ، شکستگی و از کار افتادگی قطعات داخلی مانند دیسک سخت ، هد و PC) که در اثر استفاده یا نصب نادرست توسط کاربر یا حمل و نقل نادرست توسط مسئول تحویل ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود.

5- استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل‌ونقل و جابه‌جایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی اشتباه یا متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا موجود در صفحه محصول) کالای خریداری شده را از گارانتی خارج می‌کند.

1- وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش آی تی سالار از طریق تلفن یا پشتیبانی آنلاین اطلاع داده شود.

2- اگر مغایرت بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید از کالا استفاده نشده باشد.

3- -تصویر محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در قسمت‌هایی از جزییات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد؛ ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در سایت است.

4- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

5- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است پلاستیک اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جدا خودداری شود.

6- استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به آی تی سالار بازگردانده شود.

7- از برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، جدا خودداری کنید چرا که امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

1- آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش آی تی سالار از طریق تلفن یا پشتیبانی آنلاین اطلاع داده شود.

2- لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و این موارد دور ریخته نشوند. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به آی تی سالار بازگردانده شود. از برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، جدا خودداری کنید چرا که امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

1- انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد؛ تغییر اقلام داخل جعبه، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون شرینک امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

2- در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.

3- اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات آی تی سالار اطلاع داده شود.

4- اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود تا ده روز کاری فرصت دارد انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

5- لطفا توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

کالا را چطور ارسال کنید؟ هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

1- لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش آی تی سالار تماس بگیرید.

2- از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش آی تی سالار خودداری نمایید.

3- اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش آی تی سالار برسد، هزینه‌های ارسال به عهده آی تی سالار است.

4- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان آی تی سالار، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار آی تی سالار است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ آی تی سالار بنا به انتخاب مشتری، کالای دیگری را ارسال کرده و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، آی تی سالار تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

گارانتی رایگان!

همین حالا خرید کنید و از گارانتی رایگان آی تی سالار بهره مند شوید

۱۸ ماه گارانتی بازیابی اطلاعات آی تی سالار

گارانتی بازیابی اطلاعات آی تی سالار به مدت یکسال از اطلاعات شما حفاظت می‌کند اما در قبال این حفاظت از شما کاربر گرامی درخواست می‌گردد از نکات زیر پیروی کنید در غیر این صورت حافظه‌ی شما از گارانتی خارج می‌شود.

گارانتی آی تی سالار

ضربه و شوک

اگر حافظه‌ی شما بر اثر برخورد فیزیکی به بدنه یا شوک برقی اطلاعات خود را از دست داده باشد شامل گارانتی نمی‌شود.

گارانتی آی تی سالار

پلمپ

چنانچه حافظه‌ی شما پیش از ارجاع به تیم پشتیبانی آی تی سالار تحت نظر تعمیر کار یا متخصص دیگری پلمپ خود را از دست داده باشد شامل گارانتی نمی‌شود.

گارانتی آی تی سالار

تعمیر

درصورتی که حافظه‌ی شما نیاز به تعمیر داشته باشد سرویس شما شامل هزینه نقدی می‌گردد.

لوگو آی تی سالار | itsalar logo